Participants

The list shows only the participants who consented to be listed publicly on the programme webpage.

  1. JinHoo Ahn (KIAS) 30 July–6 August
  2. Michele Bailetti (Wesleyan University) 17 July–23 July
  3. Charlotte Bartnick (Albert Ludwig University Freiburg) 17 July–23 July
  4. Thomas Bernert (University of Leeds, organiser) 17 July–6 August
  5. Alexander Burka (UC Berkeley) 17 July–6 August
  6. Artem Chernikov (UCLA, speaker) 24 July–6 August
  7. Ben De Smet (University of Leeds) 15 July–6 August
  8. Gabriel Dill (Leibniz Universität Hannover, speaker) 31 July–6 August
  9. Anna Dmitrieva (University of East Anglia) 17 July–6 August
  10. Christine Eagles (University of Waterloo ) 17 July–31 July
  11. Ioannis Eleftheriadis (University of Cambridge) 18 July–6 August
  12. Pantelis Eleftheriou (University of Leeds, organiser) 17 July–6 August
  13. Katie Ellman-Aspnes (University of Notre Dame) 17 July–28 July
  14. Sebastian Eterovic (UC Berkeley / University of Leeds) 17 July–6 August
  15. Florian Felix (HHU Düsseldorf) 24 July–6 August
  16. James Freitag (University of Illinois at Chicago, speaker) 31 July–6 August
  17. Pietro Freni (University of Leeds, organiser) 17 July–6 August
  18. Francesco Paolo Gallinaro (University of East Anglia, organiser) 17 July–30 July
  19. Michał Tomasz Godziszewski (University of Warsaw / University of Łódź) 31 July–6 August
  20. Victoria Gould (University of York, speaker) 1 August–1 August
  21. Stuart Green (University of Leeds) 17 July–6 August
  22. Charlotte Hardouin (Institut de Mathématiques de Toulouse, speaker) 31 July–5 August
  23. Andrew Harrison-Migochi (University of Manchester) 17 July–6 August
  24. Assaf Hasson (Ben-Gurion University of the Negev, speaker) 20 July–27 July
  25. Yuyan He (UCLA) 24 July–6 August
  26. Akash Hossain (Université Paris-Saclay) 17 July–6 August
  27. Gareth Jones (University of Manchester, speaker) 25 July–29 July, 1 August–5 August
  28. Mark Kamsma (University of East Anglia) 17 July–23 July
  29. Itay Kaplan (Hebrew University of Jerusalem, speaker) online
  30. Joonhee Kim (Yonsei University) 24 July–6 August
  31. Jonathan Kirby (University of East Anglia, speaker) 20 July–22 July
  32. Daumantas Kojelis (University of Manchester) 17 July–23 July
  33. Thibaut Kouptchinsky (UCLouvain) 17 July–23 July
  34. Dmitry Kudryavtsev (University of Manchester) 17 July–23 July
  35. Junguk Lee (KAIST) 25 July–6 August
  36. Cheng Liao (Institute of Logic, Language and Computation) online
  37. Stefan Ludwig (École normale supérieure Paris) 24 July–6 August
  38. Dugald Macpherson (University of Leeds, organiser) 17 July–6 August
  39. Vincenzo Mantova (University of Leeds, organiser) 17 July–6 August
  40. Paolo Marimon (Imperial College London) 17 July–6 August
  41. Amador Martin-Pizarro (Albert Ludwig University Freiburg, speaker) 17 July–20 July
  42. Raymond McCulloch (University of Manchester) 24 July–6 August
  43. Nadav Meir (University of Wroclaw) 17 July–31 July
  44. Alberto Miguel Gómez (University of Cambridge) 17 July–23 July, 31 July–6 August
  45. Shezad Mohamed (University of Manchester) 17 July–6 August
  46. Isabel Müller (The American University in Cairo, organiser) 17 July–6 August
  47. Gabriel Ng (University of Manchester) 17 July–22 July
  48. Adele Padgett (UC Berkeley / McMaster University) 17 July–6 August
  49. Ricardo Jesús Palomino Piepenborn (University of Manchester) 17 July–6 August
  50. Aris Papadopoulous (University of Leeds, organiser) 17 July–6 August
  51. Santiago Pinzon (Universidad de los andes) 24 July–6 August
  52. Adrián Portillo (University of Wroclaw) 17 July–6 August
  53. Davide Emilio Quadrellaro (University of Helsinki) online
  54. Tsinjo Rakotonarivo (Stellenbosch University) 26 July–30 July
  55. Calliope Ryan-Smith (University of Leeds, organiser) 17 July–6 August
  56. Ilgwon Seo (Yonsei University) 17 July–6 August
  57. Daoud Siniora (American University in Cairo) 24 July–6 August
  58. Benedikt Stock (University of Oxford) 17 July–30 July
  59. Michal Szachniewicz (University of Oxford) 24 July–30 July
  60. Katrin Tent (University of Münster, speaker) online
  61. Mervyn Tong (University of Cambridge) 17 July–6 August
  62. Aaron Vollprecht (TU Dresden) 31 July–6 August
  63. Paul Wang (École normale supérieure Paris) 17 July–6 August
  64. Francis Westhead (University of Oxford / University of Leeds) 17 July–6 August
  65. Mikolaj Widawski (University of Manchester) 17 July–23 July, 31 July–6 August
  66. Julia Wolf (University of Cambridge, speaker) 2 August–4 August
  67. Aisha Yershigeshova (Suleyman Demirel University) 17 July–30 July
  68. Tatyana Zambarnaya (Institute of Mathematics and Mathematical Modeling) 17 July–6 August
  69. Kevin Zhou (University of Illinois at Chicago) 17 July–6 August